Úspěch v celokrajské soutěži robotiky

Ve středu 15. května 2019 se žáci Střední školy Kralovice a Základní školy Kralovice v počtu čtyř žáků z každé školy zúčastnili druhého ročníku soutěže robotiky, která se konala v plzeňské Techmanii.

Soutěž probíhala od ranních hodin v hlavní hale, kde bylo nejprve nutné soutěžní týmy zaregistrovat. Ve volných chvílích si mohli žáci projít a vyzkoušet expozice plzeňské Techmanie. Po registraci měli všichni soutěžící jednu hodinu na přípravu svého robota. Poté probíhala už hlavní část soutěže, která se konala na 4 drahách současně, dvě dráhy byly pro střední a dvě pro základní školy. Na závodních drahách se celkem vystřídalo 16 družstev ze základních škol a 18 ze středních škol Plzeňského kraje. Soutěžní družstvo mělo vždy 5 minut na zdolání dané trasy.

Po odjetí všech závodních družstev následovala polední pauza s občerstvením, po které probíhala soutěž kreativity postavených modelů všech družstev.

Následovalo vyhlášení výsledků, pěti nejrychlejších týmů na soutěžní dráze a tří týmů s nejkreativnějším modelem robota. Oba naše soutěžní týmy z Kralovic medailově uspěly v soutěži kreativity modelů – tým žáků ze Základní školy Kralovice se umístil na 3. místě mezi základními školami, tým žáků ze Střední školy Kralovice obsadil 1. místo mezi středními školami kraje. Všichni účastníci si odnesli věcné ceny od sponzorů.

Blahopřejeme našim zástupcům v soutěži k výbornému výsledku a děkujeme i oběma vedoucím kroužku robotiky, kteří žáky po celý rok na soutěž připravovali!

 

Fotogalerii najdete na Disku Google