Otevřeno nové dopravní hřiště a autocvičiště v areálu naší školy

V Kralovicích máme nové dopravní hřiště a autocvičiště. Areál, který je součástí naší školy, byl za účasti představitelů Plzeňského kraje slavnostně otevřen v úterý 31. května 2022.

Myšlenka vlastního dopravního hřiště vznikla před více než deseti lety, ale až v posledních dvou letech se nám ji podařilo ve dvou etapách zrealizovat. Výstavba celého komplexu byla rozdělena do dvou částí. Při té první, která probíhala od listopadu 2020 do následujícího jara, bylo vybudováno samotné dopravní hřiště s veškerými výukovými prvky a semafory. Během druhé etapy, která začala loni v září a skončila v květnu 2022, byly dokončeny veškeré terénní úpravy, zeleň, nové oplocení a zejména učebna s patřičným zázemím. „Vznikl tak naprosto úžasný a ucelený vzdělávací komplex, který bude využívat nejen škola, ale i veřejnost,“ řekl při slavnostním otevření radní Plzeňského kraje pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc.

Dopravní hřiště je součástí Střední školy v Kralovicích a přímo navazuje na dílny pro odborný výcvik.

V dopoledních hodinách bude od dubna do října areál určen pro dopravní výchovu žáků základních škol a pro potřeby autoškoly. Ve stejných měsících je přístupný také pro veřejnost vždy v úterý a v pátek od 14 do 18 hodin a první a poslední víkend v měsíci vždy od 13 do 18 hodin.

Areál za 15 milionů korun byl financován Plzeňským krajem a investičním fondem Střední školy Kralovice.

Provozní řád hřiště včetně otevírací doby najdete na:

https://sskralovice.cz/dopravni-hriste-a-autocviciste/