Naši automechanici v projektu TATRA DO ŠKOL

Žáci technických oborů ze tří středních škol Plzeňského kraje měli ve školním roce 2021/2022 šanci zúčastnit se vzdělávacího projektu Tatra do škol kopřivnické automobilky TATRA TRUCKS, který podporuje mládež v technickém vzdělávání a praxi.

Žáci smontovali nákladní automobil TATRA, který bude jezdit v Plzeňském kraji. Projektu se zúčastnili učni ze Střední školy Kralovice, Střední školy Rokycany a Střední průmyslové školy dopravní v Plzni.

Podstatou projektu Tatra do škol, který vznikl v roce 2018, je spolupráce mezi automobilkou, jednotlivými kraji a technickými školami. Vybraní žáci ze středních škol dostávají možnost sestavit automobil TATRA, který pak míří do běžného provozu například u krajské správy a údržby silnic nebo u jiných institucí zřizovaných krajem. Žáci tak mají jedinečnou příležitost poznat, jak se vyrábějí nákladní vozy. V neposlední řadě pak smontovaný vůz najde své užitečné uplatnění.

Dne 15. června 2022 se v prostorách polygonu Tatry v Kopřivnici uskutečnilo slavnostní předání vozidla Tatra v rámci úspěšného dokončení projektu Tatra do škol v Plzeňském kraji ve školním roce 2021/2022.

V prezentačním centru na polygonu zástupci zapojených subjektů zhodnotili v projevech význam, průběh a v neposlední řadě výtečnou kvalitu odvedené práce a nasazení žáků všech tří škol.

Po prezentaci projektu a zmíněných proslovech bohatý program pokračoval přejezdem na finální montáž Tatra Trucks, a. s., slavnostním předáním vozidla a mapováním procesu výroby. Poté následoval přejezd zpět na polygon, kde čekaly na účastníky velice atraktivní dynamické jízdy ve vozidlech Tatra. Účastníci se mohli svézt mimo jiné i ve speciálu spolu se známým českým jezdcem rallye Tomášem Tomečkem. Následovala návštěva nového muzea s výkladem a prohlídkou.

Akce se kromě zapojených žáků zúčastnili také ředitelé všech tří zapojených škol, zástupce OŠMS Krajského úřadu Plzeňského kraje a zástupce Správy a údržby silnic Plzeňského kraje.