Den otevřených dveří – online již podruhé

Pěkně z pohodlí domova, stačil k tomu internet, počítač, mobil nebo tablet. Tak snadné bylo dnes navštívit naši školu online.

Přestože jsme doufali, že epidemiologická situace se zlepší a umožní přivítat naše budoucí žákyně a žáky ve škole osobně, nestalo se tak. Proto jsme se rozhodli, zopakovat pro zájemce návštěvu v naší škole znovu v online formě.

Všechny v naší škole nabízené obory vzdělání jsme představovali jednotlivě tak, abychom se případným zájemcům mohli maximálně věnovat. Zajímalo je zejména to, jaké profilové předměty mohou očekávat, jak probíhá odborný výcvik a praxe, jak bude vypadat přijímací řízení a přijímací zkoušky, jak mohou trávit volný čas žáci ubytovaní v domově mládeže, jak se vaří v naší školní jídelně, jestli se žáci zúčastňují sportovních turnajů nebo odborných soutěží, jestli mohou žáci jezdit se školou do zahraničí, na jaké platformě u nás probíhá distanční výuka, s jakými poplatky musí žáci počítat na začátku studia, jestli jsou nějaké možnosti školních stipendií, jestli žáci jezdí na exkurze nebo zda žáky někdy individuálně doučujeme, kolik korun bude stát strava a ubytování v domově mládeže, kdy žáci mohou na DM přijíždět, jestli ve škole máme poradenské pracoviště a pokud ano, čím se hlavně zabývá, jestli škola umožňuje individuální vzdělávání, a řada dalších otázek.

Všechno jsme se snažili zodpovědět a věříme, že dostatečně. Teď už ale budeme netrpělivě čekat do 1. března, což je poslední termín, kdy mohou noví uchazeči o vzdělávání odevzdat své přihlášky ke studiu.